Markizy

Balkonowe

Rozróżniamy trzy rodzaje markiz: otwarte, kryte, podporowe.

Solidna, o wytrzymałej konstrukcji, niezawodna i prosta w działaniu markiza balkonowa. Chętnie używana jako osłona okien w budynkach biurowych i produkcyjnych. Często na życzenie klienta wyposażona w napęd elektryczny, daszek lub kasetę.

Tarasowe

Rozróżniamy trzy rodzaje markiz: otwarte, kryte, podporowe

Prezentowana markiza ta ma lekką konstrukcję, co czyni ją bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do zacieniania tarasów i balkonów średniej wielkości. Rozkładane ramiona markizy, wykonane ze specjalnego stopu aluminium, są zamocowane na uchwytach wykonanych metodą obróbki numerycznej. Łańcuch Fleyera zastosowany w przegubach sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe. Konstrukcja opiera się na solidnej stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów, a zarazem upraszcza montaż markizy. Opcjonalny aluminiowy daszek ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej markizy. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały.

DANE TECHNICZNE

Wysięg 1,6 m; 1,9 m; 2,2 m; 2,5 m
Wysięg maksymalny 2,5 m
Szerokość maksymalna 5,3 m
Szerokość minimalna wysięg + 0,4 m
Ramiona rozkładane, aluminiowe ze sprężynami
i łańcuchem Fleyera
Kąt pochyłu 5o – 45o
Uchwyty montażowe ściana, sufit, krokwie
Średnica rury nawojowej 70 mm
Kolor konstrukcji biały lakier proszkowy
Tkanina ponad 100 wzorów
Falbana wysokość 21, kształt według wzornika
Napęd ręczny korba 1,5 m; 1,8 m; 2,2 m
Napęd automatyczny silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym,
nadajnik zdalnego sterowania, automatyka
pogodowa wiatrowo-słoneczna

 

Markiza ta jest elegancką markizą z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion powoduje, że ramiona są podnoszone do góry, a kaseta domyka się szczelnie osłaniając zwiniętą tkaninę.Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Fleyera w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewnia markizie niezawodne działanie. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej tkanina jest napinana równomiernie. Markiza łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej. Pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu.Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową. Dostępne kolory: biały, beżowy, brązowy lub srebrny.

DANE TECHNICZNE

Wysięg 2,1 m; 2,6 m; 3,1 m; 3,6 m
Wysięg maksymalny 3,6 m
Szerokość maksymalna 7 m
Szerokość minimalna wysięg + 0,5 m
Ramiona rozkładane, aluminiowe ze sprężynami
i łańcuchem płytkowym Fleyera,
poziomowanie ramion złożonych
Kąt pochyłu 5o – 55o
Uchwyty montażowe ściana, sufit, dach
Średnica rury nawojowej 70 mm
Kaseta z uszczelką
Kolor konstrukcji biały, brąz, beż, srebrny – lakier proszkowy
Tkanina ponad 100 wzorów
Falbana wysokość 21, kształt według wzornika
Napęd ręczny korba 1,5 m; 1,8 m; 2,2 m
Napęd automatyczny silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym,
nadajnik zdalnego sterowania, automatyka
pogodowa wiatrowo-słoneczna

Klasyczna, sprawdzona i solidna konstrukcja, w której optymalnie rozmieszczone ramiona zapewniają równomierne naciągnięcie materiału. W modelu tym istnieje możliwość zastosowania specjalnego systemu CROSS, pozwalającego na wykonanie markizy w nietypowych proporcjach. Idealna osłona średnich i dużych tarasów. Wielkość markizy umożliwia spędzanie popołudnia w gronie najbliższych, grillowania lub rodzinnej kolacji w ogrodzie. Są to chwile, na które czekamy i które smakujemy z radością. Markiza ta zatrzyma dłużej ciepło słoneczne i zapewni Tobie i domownikom komfort do późnych godzin kończącego się dnia.

Najbardziej uniwersalna markiza o konstrukcji klasycznej, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu komfortu i radości z użytkowania przez długie lata. Najbardziej wymagających klientów usatysfakcjonuje możliwość wyboru, bez dopłaty, jednego z 3 kolorów konstrukcji (biały, piaskowy, brązowy). Ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość markiza ta często wykorzystywana jest podczas deszczu. W standardzie znalazła się rynienka odprowadzająca wodę, a elementy spajające zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Przyjęcia, wspólne biesiadowanie do późnych godzin nocnych, radość ze wspólnej zabawy nie zostanie zakłócona przez zmieniające się warunki atmosferyczne.

Potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się z nami mailowo – przygotujemy najbardziej korzystną ofertę.

Napisz do nas